«چاله‌های زندگی» را با این کتاب پر کنید/ آسیب‌شناسی ۲۰ چالش سبک زندگی

«چاله‌های زندگی» را با این کتاب پر کنید/ آسیب‌شناسی ۲۰ چالش سبک زندگی

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، 23 مهر 91 در دیدار با جوانان استان خراسان شمالی رهبر معظم انقلاب با محوریت سبک زندگی سؤالاتی را مطرح کردند و کلیه مسئولین آموزشی، مربیان محققان، تریبون‌داران، دانشگاه، حوزه و همه اقشار را موظف نمودند، تا در مورد این بیست سؤال مطرح شده تأمل، بحث و بررسی نمایند و ریشه مشکلات مطرح شده را بیابند و راه حل‌های اساسی مطرح کنند و حتی سرفصل‌های آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها را به آن اختصاص دهند.

چرا فرهنگ کار جمعی در ایران ضعیف است؟، چرا در روابط‌ اجتماعی، حقوق متقابل رعایت نمی‌شود؟، چرا در برخی مناطق طلاق زیاد شده است؟، چرا در فرهنگ رانندگی انضباط لازم رعایت نمی‌شود؟، الزامات آپارتمان‌نشینی چیست؟ آیا رعایت می‌شود؟، الگوی تفریح سالم کدام است؟، آیا در معاشرت‌های روزانه همیشه به هم راست می‌گوییم؟، علت برخی نابردباری‌ها و پرخاشگری‌ها در روابط اجتماعی چیست؟، طراحی لباس‌ها چقدر منطقی و عقلانی است؟، معماری شهرها چقدر منطقی و عقلانی است؟، آیا حقوق افراد در رسانه‌ها و اینترنت رعایت می‌شود؟، علت بروز بیماری خطرناک قانون‌گریزی در برخی افراد وبعضی بخش‌ها چیست؟، چقدر وجدان‌کاری و انضباط اجتماعی داریم؟، توجه به کیفیت در تولیدات داخل چقدر است؟،‌چرا برخی حرف‌ها و ایده‌های خوب در حد حرف و رؤیا باقی می‌مانند؟، ساعت مفید کار در دستگاه‌ها چرا کم است؟، چه کنیم ریشه ربا قطع شود؟، آیا حقوق متقابل زن و شوهر و فرزندان در خانواده‌ها به‌طور کامل رعایت می‌شود؟، چرا مصرف‌گرایی برای برخی افتخار است؟ و چه کنیم که زن هم عزت و کرامت خانوادگیش حفظ شود و هم بتواند وظایف اجتماعی خود را انجام دهد؟ پرسش‌هایی است که در این دیدار مطرح شده است.

کتاب «چاله‌های زندگی» که به آسیب‌شناسی 20 چالش در سبک زندگی پرداخته، تلاش سیدمهدی جوادی و سیدصابر امامی، با مقدمه سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم است که در بررسی و پاسخ به این سؤالات است.

در ابتدای هر بخش به شرح موضوع، آمارها و دیدگاه اسلام و علماء و دانشمندان در مورد آن پرداخته شده است. این کتاب می‌تواند شروع مناسبی برای تحقیقات و بحث‌های عمیق‌تر و کاربردی برای حل مشکلات و زمینه‌ساز شکل‌گیری تمدن‌اسلامی باشد.

این کتاب در 312 صفحه با قطع رقعی و قیمت 11 هزار تومان از سوی انتشارات موسسه شهید کاظمی راهی بازار کتاب شده است. علاقه‌مندان می­‌توانند جهت تهیه این کتاب به فروشگاه «من و کتاب» مراجعه کنند.