به همت انتشارات جهاد دانشگاهی: کتاب مدیریت راهبردی فرهنگی منتشر شد

دیزین ۱۳۹۴
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
زندگی خانوادگی هاشم بیک زاده زیر ذره بین شماره مهر ماه روزگار جوانی
۱۳۹۴/۰۶/۱۸

saber emami rahbordi

کتاب «مدیریت راهبردی فرهنگی» تالیف سید صابر امامی و مهدی یاراحمدی خراسانی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی به بازار کتاب عرضه شد.

 مقدمه این کتاب را حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی به رشته تحریر درآورده است.

 در بخشی از مقدمه حجت الله ایوبی آمده است:مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی  یکی از پرکاربردترین ابزار مدیریتی امروز است.تمامی سازمان‌ها و نهادهای موفق دنیا بخش عمده‌ای از موفقیت خود را مرهون برنامه‌ریزی راهبردی می‌دانند. استراتژی عامل کلیدی موفقیت در فعالیت های مختلف در دوره های زمانی گوناگون بوده است و بی شک بدون آن فرد، شرکت، سازمان و یا جامعه دچار سردرگمی خواهد شد. به‌طورکلی میتوان گفت در مسیر تدوین راهبرد از سه روش و رویکرد کلی تجویزی، توصیفی، ترکیبی استفاده می نمایند که هریک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند که زیر ساخت اصلی تحقق آن تفکر راهبردی است.تفکر راهبردی، یک فرایند ذهنی است که از طریق خلاقیت و شهود، نمای یکپارچه­ای از فعالیت های سازمان در ذهن مدیر ایجاد می­کند. سازمان های فرهنگی از جمله سازمان هایی هستند که در محیطی بسیار متغییر و پیچیده فعالیت می کنند و به همین دلیل نیازمند برنامه ریزی راهبردی و پیش از آن رخ دادن تفکر راهبردی در ذهن مدیران این سازمان ها می باشند.به طور کلی مجموع این نیاز ها در بسته ای بزرگتر با نام مدیریت راهبردی فرهنگی نمود میبابد.در برنامه‌ریزی راهبردی فرهنگی با شناخت نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها، بهترین شیوه برای دستیابی به اهداف تعیین می‌شود

 به گزارش خبرنگار ما، این کتاب در هشت بخش مفهوم شناسی فرهنگ، جریان شناسی مدیریت فرهنگی،چالشهای فرهنگی در مدیریت،مدیریت تفاوتهای فرهنگی،فعالیت فرهنگی موثر،حوزه فعالیت مدیریت فرهنگی و معرفی فرصتها در مدیریت فرهنگی به چاپ رسیده است.

 بنابراین گزارش در متن پشت کتاب مدیریت راهبردی فرهنگی آمده است:از آنجا که پیشرفت در تمامی شئون اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی یک جامعه متکی بر فرهنگ آن جامعه است و تا زمانی که فرهنگ جامعه ای موافق با پیشرفت و توسعه نباشد پیشرفت آن جامعه ممکن نخواهد بود بر این اساس می توان گفت اگر جامعه ای موافق توسعه (به معنی عام آن) نباشد برای دستیابی به پیشرفت در ابعاد گوناگون باید به اصلاح و تحول فرهنگ در جهت توافق آن اقدام نمود.از طرفی با توجه به اینکه شرایط درون و برون جامعه دائماً در حال تحول می باشد ، برای اینکه بتوان تغییرات را در مسیر درستی قرار داد و آن را تبدیل به شیوه های زندگی مردم نمود ، نیاز است که تحولات از یک فرهنگ پشتیبان برخوردار باشد و این زمانی امکان پذیر است که بتوان همزمان فرهنگ را نیز توسعه داد.توسعه فرهنگی یعنی افزایش شمول دامنه فرهنگ روی مسائل مختلف جامعه از یک طرف و تقویت میزان اعتقاد و پایبندی به مولفه های فرهنگی از طرف دیگر . بنابراین برای تحقق این دو مقوله مهم مدیریت راهبردی فرهنگی،راه گشا خواهد بود.

 کتاب «مدیریت راهبردی فرهنگی» با قیمت نه هزار تومان در کتابفروشی های کشور در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

1 Comment

  1. شادی رستمی گفت:

    بسیار شیک و زیبا شده احسنت به این سلیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.